KEMPEROL 1K-SF

KEMPEROL-1K-SF

KEMPEROL 1K-SF - Hydroizolacja do obróbek, uszczelnianie świetlików


Opis produktu


KEMPEROL 1K-SF, tak nazywa się nowa płynna hydroizolacja, która łączy w sobie specyficzne cechy dotychczasowych produktów KEMPEROL.
Dużą zaletą Kemperolu 1K-SF jest opłacalność przejawiająca się w prostym i szybkim ich aplikowaniu. Te jednoskładnikowe hydroizolacje używa się bezpośrednio z pojemnika, bez konieczności łączenia składników i odczekiwania po ich łączeniu. To płynne tworzywo sztuczne, zbrojone włókniną nadaje się znakomicie do stosowania na małych powierzchniach, balkonach, tarasach, jak i do obróbek detali na dachach. Łatwe uszczelnianie świetlików, odpływów, wywinięć itp. odbywa się pod hasłem „uszczelnianie łączone”, tzn. duże powierzchnie tradycyjnie, a obróbki tworzywem płynnym zbrojonym włókniną.

KEMPEROL 1K-SF jest:
- wolny od rozpuszczalników
- jednoskładnikowy
- do bezpośredniego użycia z pojemnika, z możliwością ponownego zamknięcia do dalszego użytku
- do aplikowania bez konieczności gruntowania (na podłożach nie chłonnych)
- odporny na UV i nie tracący koloru
- wolny od zmiękczaczy

Ta jednoskładnikowa hydroizolacja bazuje na związku polimeru z silanem i już po 60-ciu minutach jest odporna na deszcz. KEMPEROL 1K-SF znakomicie nadaje się zarówno do obróbek detali jak i balkonów czy dużych powierzchni dachów. Dzięki prostemu użyciu, szczególnie ekonomiczny jest na małych powierzchniach.

Prosimy nie przeoczyć połączeń: wolny od rozpuszczalników i gotowy do bezpośredniego użytku KEMPEROL 1K-SF jest idealnym rozwiązaniem na dachach kombinowanych tzn. na dachach gdzie KEMPEROL może być łącznikiem różnych materiałów, szczególnie przy obróbkach detali. Im bardziej skomplikowane są kształty podłoża tym dłuższy jest czas wykonywania uszczelnienia tradycyjnymi, mniej skutecznymi metodami, a tym samym wyższy koszt.

Użycie

  • KEMPEROL 1K-SF aplikuje się bezpośrednio na podłoże. Chłonne podłoża pokrywa się uprzednio podkładem – zgodnie z zaleceniami.
  • Jednoskładnikowy materiał jest gotowy do użycia bezpośrednio z pojemnika. Ok. 2/3 materiału rozlewa się na podłoże
  • Na pierwszą warstwę KEMPEROL-u 1K-SF rozwija się z 5-cio cm zakładką włókninę zbrojącą i wyrolkowuje się pęcherze.
  • Bezpośrednio na to wylewa się pozostałą 1/3 część materiału, którą rozprowadza się do pełnego przesączenia.
  • Po ok. 60 minutach hydroizolacja jest odporna na deszcz.


  • Łączący się z podłożem na całej powierzchni KEMPEROL 1K-SF utwardza się w jednolitą hydroizolację, dopasowującą się do różnorodnych kształtów podłoża i przejmującą ruchy obiektu budowlanego. Dzięki zbrojącej włókninie hydroizalacja ma zdolność mostkowania rys i pozostaje trwale elastyczna.

INFORMACJE O PRODUKCIE

Obszary zastosowania:


Jako uszczelnienie powierzchniowe, do tworzenia połączeń i detali konstrukcyjnych w połączeniu z włókniną KEMPEROL. Do nowych budynków i prac remontowych. Do prawie każdego podłoża.

Właściwości:


*Pomiary przy temp. 20°C i 50% rel. wilgotności powietrza.
- czas obróbki ok. 30 min
- odporność na deszcz po ok. 60 min
- można chodzić po ok. 12 godz
- w pełni utwardzony po ok. 1-2 dni

DO POBRANIA