Hydroizolacje

kemperol

Systemy hydroizolacji

Utworzenie warstwy zapobiegającej przenikaniu wilgoci i wody jest niezwykle istotne w niemalże każdym elemencie konstrukcyjnym. Systemy hydroizolacji dotyczą zarówno elementów domów jak dachy, tarasy, wnętrza pomieszczeń, ale także zaawansowanych konstrukcji budowlanych jak mosty czy parkingi. Płynne izolowanie jest najskuteczniejszą z opcji, dlatego w ofercie nie brakuje produktów do hydroizolacji mostów, tarasów czy balkonów, ale także tych przeznaczonych do prac wewnątrz domu jak hydroizolacja pod kafelki. Każdy charakteryzuje się wysoką trwałością oraz długą żywotnością, dzięki czemu nie trzeba powtarzać zabiegu zbyt często, a co najważniejsze hydroizolacja jest bezzapachowa. Coraz częściej wykorzystywana jest również na tzw. zielonych dachach. Jest to zagospodarowanie przestrzeni pod ogródek, który wymaga właściwej warstwy izolacyjnej, by woda dostarczana roślinom nie przedostawała się do budynku. Warto podkreślić, że hydroizolacja jest całkowicie ekologiczna i nie wpływa na stan roślinności.

KEMPEROL BR – Jednolita izolacja do mostów i stropów otwartych parkingów. KEMPEROL BR, jest trójskladnikowya, wlóknina zbrojona izolacja na bazie zywic poliestrowych (UP). Zostal specialnie opracowany do wysokich wymogów - (na mosty i parkingi). Ten sprawdzony SYSTEM pewnie zabezpiecza konstrukcje budownictwa drogowego przed niszczeniem wywolanym woda lub korozja. KEMPEROL BR moze byc polozony pod asfalt, plyty albo bruk, a takze rozlozony na beton lub stary asfalt i pokryty kolorowa posypka kwarcowa. Takze rozlewanie rozgrzanego do 250 °C asfaltu nie obniza skutecznosci izolacji. Nawet przy ewentualnie powstajacych do szer. 2 mm rys na betonie, elastycznosc materialu zapewnia jego funkcjonowanie. KEMPEROL BR zostal zakwalifikowany do klasy W3 wg. wytycznych ETAG 005.

KEMPEROL V 210 – Wieloletnio sprawdzona izolacja V 210 KEMPEROL V 210 jest plynnym, trójskladnikowym i zbrojonym wlókniną srodkiem izolacyjnym. KEMPEROL V 210 dokladnie dopasowuje sie do istniejacych ksztaltów. Izolacja ta gwarantuje dlugowieczne zabezpieczenie w róznych miejscach, takich jak; attyki, parapety zewnetrzne, swietliki dachowe, wywietrzniki, zabezpieczenia, odgromniki i inne przeloty. Wszystkie te elementy zostana jednolicie polaczone z cala powierzchnia. KEMPEROL V 210 zostal sprawdzony wg. wytycznych ETAG 005 i zakwalifikowany do klasy W3. Wyrób ten jest pod ciagla kontrola jakosci z zewnatrz jak i wewnatrz przez firmowe laboratorium. KEMPEROL V 210 jest takze sprawdzony wg. wytycznych FLL i zakwalifikowany jako izolacja odporna na przebijanie sie korzeni. Znakomicie nadajaca sie na dachy zielone. To plynne tworzywo sztuczne moze byc uniwersalnie zastosowane na; dachach plaskich, wiezach przekaznikowych, zabytkach, zadaszonych gankach, fontannach, na nowych obiektach, jak równiez przy remontach.

Broszury KEMPEROL V 210 (PDF)

KEMPEROL 1K-PUR – Nieskomplikowana izolacja – rozprowadzana bezposrednio z pojemnika Duza zaleta srodka KEMPEROL 1K-PUR jest jego ekonomicznosc, polegajaca na prostym i szybkim rozprowadzaniu. Ten jednoskladnikowy srodek izolacyjny rozprowadza sie bezposrednio z pojemnika na podloze. To plynne tworzywo sztuczne na bazie poliuretanu (PUR) wiaze dzieki wilgotnosci powietrza. Tworzywo to zbrojone jest specjalna wlóknina i nadaje sie szczególnie do izolacji na malych i ciasnych powierzchniach jak: balkony, tarasy czy rózne elementy na dachach. Do szybkiego, prostego i pewnego zaizolowania swietlików, odplywów i wywiniec na powierzchnie pionowe jest plynne tworzywo sztuczne pod haslem „izolacja jednolita” idealnym rozwiazaniem. KEMPEROL 1K-PUR zostal sprawdzony wg. wytycznych ETAG 005 i zakwalifikowany do klasy W3.

Broszury KEMPEROL 1K-PUR (PDF)

KEMPEROL 2K-PUR – izolacja wolna od rozpuszczalników. Specjalnie do stosowania w obiektach gdzie niepozadane sa rozpuszczalniki, wynaleziono dwuskladnikowa i zbrojona wlóknina izolacje KEMPEROL 2K-PUR. Ten wolny od rozpuszczalników system na bazie poliuretanu (PUR) moze byc stosowany zarówno na zewnatrz jak i wewnatrz pomieszczen. KEMPEROL 2K-PUR jest idealnym materialem izolujacym na dachy, balkony etc. w szkolach, przedszkolach, szpitalach i innych pomieszczeniach. Nawet podczas wylewania tego tworzywa nie trzeba wylaczac wentylacji czy klimatyzacji. Dalszym typowym miejscem zastosowania sa stropy otwartych parkingów pietrowych. Poniewaz KEMPEROL 2K-PUR przez krótki czas znosi temp. do 250 °C moze byc zastosowany pod rozlewany asfalt. KEMPEROL 2K-PUR zostal zakwalifikowany do klasy W3, wg. ETAG 005.

Broszury KEMPEROL 2K-PUR (PDF)
Deklaracja Zgodności KEMPEROL 2K-PUR (PDF)

KEMPEROL AC – Szybko wiazaca izolacja i nawierzchnia do wewnarz i na zewnatrz obiektu. Ten dwuskladnikowy SYSTEM KEMPEROL AC mozna stosowac wg. wyboru, jako izolacje (z wlóknina), albo jako nawierzchnie (grubowarstwowa z domieszka kwarcu). Jest to srodek bazujacy na szybko wiazacej polimeryzowanej zywicy metakrylanu metylu (PMMA). Dzieki KEMPEROLOWI AC mozliwa jest renowacja balkonu w ciagu jednego dnia. Poczawszy od zagruntowania, poprzez izolowanie az do wylozenia nawierzchni. Ten wlóknina zbrojony KEMPEROL AC stosuje sie na izolowanie wywiniec na pow. pionowe etc. Jako nawierzchnie daje sie KEMPEROL AC tam, gdzie podloze niekoniecznie musi byc izolowane ale chronione przed scieraniem. Do takich zalicza sie np. parkingi pietrowe czy zadaszone przejscia.

Broszury KEMPEROL AC (PDF)

KEMPEROL 022 - Hydroizolacja pod płytki ceramiczne do wnętrz Hydroizolacja KEMPEROL 022 jest wolną od rozpuszczalników płynną hydroizolacją, która na całej powierzchni zbrojona jest włókniną KEMPEROL 500. Hydroizolację KEMPEROL 022 stosuje się do mokrych pomieszczeń na ściany i posadzki o bezpośrednim lub pośrednim obciążeniu i do uszczelniania odpływów. Nadaje się zarówno do prywatnych łazienek jak i łazienek w hotelach, łaźni prysznicowych, dużych kuchni i pralni.

Ulotki KEMPEROL 022 (PDF)

KEMPEROL 1K-SF - nowa hydroizolacja: jednoskładnikowa i wolna od rozpuszczalników KEMPEROL 1K-SF, nazwa nowej hydroizolacj która łączy w sobie specificzne cechy dotychczasowych produktów KEMPEROL. Jednoskladniokowa hydroizolacja KEMPEROL 1K-SF bazuje na zwjąsku polimeru z silanem i już po 60-clu minutach jest odporna na deszcz. Hydroizolacja nadaje się zarówno do obróbek detali jak balkonow czy dużych powierzchni dachów.

Ulotki KEMPEROL 1K-SF (PDF)