Coelan

coelanInnowacyjne zabezpieczenia łodzi – COELAN

Produkty COELAN cechują się dużą wytrzymałością oraz doskonałą przyczepnością do powierzchni. W zależności od wykonywanych prac można dopasować rodzaj powłoki ochronnej do materiału, z którego zostały wykonane odnawiane elementy. Zupełnie inaczej będzie to wyglądało w przypadku klejenia powierzchni z tworzywa sztucznego, a inaczej podczas zabezpieczania całego pokładu ze stali czy drewna. Właśnie dlatego żywice na jachty COELAN dostępne są w kilku wariantach – epoksydowym, poliestrowym oraz poliuretanowym. Każdy z nich jest bardzo prosty w aplikacji, dzięki czemu utworzenie dokładnej powłoki ochronnej na całej powierzchni jachtu nie stanowi najmniejszego problemu.


Powłoka do drewna COELAN®


Drewno – ambitny trend
Drewno to materiał ciszący się du popularnością. Inwestorzy i architekci doceniają jego naturalny urok i wszechstronne zastosowanie, jednak w przypadku użycia na zewnątrz materiał i jego zabezpieczenie musi spełniać najwyższe wymogi. Powierzchnie niezabezpieczonych elementów drewnianych bardzo szybko ulegają uszkodzeniom na skutek działania światła, warunków atmosferycznych i innych czynników otoczenia. Konwencjonalne środki ochronne zmieniają często charakter drewna, wymagają dużego nakładu konserwacyjnego i nierzadko zawierają substancje szkodliwe dla środowiska. Lazury do drewna zapewniają krótkąochronę i sprawdzają się najwyżej w przypadku drogich gatunków drewna. Czas na innowacje!

ULOTKA PDF.


Powłoka ochronna do łodzi COELAN®


Nieograniczone możliwości zastosowania wewnątrz i na zewnątrz łodzi.
Ze względu na ponadprzeciętną jakość i wyjątkowo wysoką odporność na warunki atmosferyczne powłoka ochronna do łodzi COELAN® jest absolutnie najlepszym produktem oferującym długotrwałe zabezpieczenie łodzi, a tym samym długie okresy konserwacyjne tak pożądane przez właścicieli łodzi. Jak wiadomo odbijacze nie są odporne na działanie oleju, paliwa, rozpuszczalników i promieniowania UV i są dlatego mocno narażone na zużycie, które często bardzo źle wpływa na wygląd tych elementów. Na różne obciążenia narażone są także pontony. Stosunkowo cienkie ścianki z powlekanej tkaniny lub gumy bardzo szybko parcieją pod wpływem promieniowania UV, działania piasku oraz tarcia na siedziskach i spodzie łodzi. Powłoka ochronna do łodzi COELAN® zapewnia nie tylko samą poprawę estetyki, ale ze względu na swoją elastyczność i wytrzymałość również długą trwałość (rozcią- gliwość powyżej 300%)

ULOTKA PDF.