Coelan

coelanInnowacyjne zabezpieczenia łodzi – COELAN

Produkty COELAN cechują się dużą wytrzymałością oraz doskonałą przyczepnością do powierzchni. W zależności od wykonywanych prac można dopasować rodzaj powłoki ochronnej do materiału, z którego zostały wykonane odnawiane elementy. Zupełnie inaczej będzie to wyglądało w przypadku klejenia powierzchni z tworzywa sztucznego, a inaczej podczas zabezpieczania całego pokładu ze stali czy drewna. Właśnie dlatego żywice na jachty COELAN dostępne są w kilku wariantach – epoksydowym, poliestrowym oraz poliuretanowym. Każdy z nich jest bardzo prosty w aplikacji, dzięki czemu utworzenie dokładnej powłoki ochronnej na całej powierzchni jachtu nie stanowi najmniejszego problemu.


Powłoka do drewna COELAN®


Drewno – ambitny trend
Drewno to materiał ciszący się du popularnością. Inwestorzy i architekci doceniają jego naturalny urok i wszechstronne zastosowanie, jednak w przypadku użycia na zewnątrz materiał i jego zabezpieczenie musi spełniać najwyższe wymogi. Powierzchnie niezabezpieczonych elementów drewnianych bardzo szybko ulegają uszkodzeniom na skutek działania światła, warunków atmosferycznych i innych czynników otoczenia. Konwencjonalne środki ochronne zmieniają często charakter drewna, wymagają dużego nakładu konserwacyjnego i nierzadko zawierają substancje szkodliwe dla środowiska. Lazury do drewna zapewniają krótkąochronę i sprawdzają się najwyżej w przypadku drogich gatunków drewna. Czas na innowacje!

ULOTKA PDF.


Ochronny lakier poliuretanowy do łodzi COELAN®


Nieograniczone możliwości zastosowania wewnątrz i na zewnątrz łodzi.
Ze względu na ponadprzeciętną jakość i wyjątkowo wysoką odporność na warunki atmosferyczne powłoka ochronna do łodzi COELAN® jest absolutnie najlepszym produktem oferującym długotrwałe zabezpieczenie łodzi, a tym samym długie okresy konserwacyjne tak pożądane przez właścicieli łodzi. Jak wiadomo, odbijacze nie są odporne na działanie oleju, paliwa, rozpuszczalników i promieniowania UV i są dlatego mocno narażone na zużycie, które często bardzo źle wpływa na wygląd tych elementów. Na różne obciążenia narażone są także pontony, dlatego szuka się sprawdzonych rozwiązań, takich jak lakier jachtowy, które pomoże zapobiec zbędnym uszkodzeniom. Stosunkowo cienkie ścianki z powlekanej tkaniny lub gumy bardzo szybko parcieją pod wpływem promieniowania UV, działania piasku oraz tarcia na siedziskach i spodzie łodzi. Powłoka ochronna do łodzi COELAN® zapewnia nie tylko samą poprawę estetyki, ale ze względu na swoją elastyczność i wytrzymałość również długą trwałość (rozciągliwość powyżej 300%). Lakier poliuretanowy do łodzi jest aktualnie najskuteczniejszym sposobem, który pomoże ją chronić przed zniszczeniami.

ULOTKA PDF.